#
MİNİATÜRK

MİNİATÜRK

Minyatür resimlerin küçülmüş ve ince işlenmiş halidir. Kendine has işlemeciliği olan ve boyama teknikleriyle başlı başına bir sanattır. Bu durumu kullanarak minyatürü Miniatürk olarak geliştirilmiş ve Türkiye’deki tüm tarihi eserlerin küçük ama büyük maketlerinin yapılıp yerleştirildiği yerdir. Kısacası büyük bir vitrin düşünün buradan tüm  ülkeye bakmak mümkündür. Hepimizin hayali olan dünya turu gerçek olur mu bilinmez fakat, Türkiye turu burası sayesinde oldukça mümkündür. Türkiye turuna karar verirseniz ilk adresinin burası olacaktır. Yabancı ülkelerinde tarihi binalarının maketleri olduğu için turistlerin de oldukça ilgi odağı olmaktadır. Havalimanından sonra soluğu Haliç’te alan turistler bu küçük dünyayı gezmek için can atmaktadır. Şehir şehir gezecek zamanınız yok ama iyi bir tatil hedefleyerek İstanbul’a geldiyseniz burası tam size göre. Ulaşım konusunda oldukça rahattır. Nasıl gideceğiniz ya da ne kullanacağınız sizlerin insiyatifine kalmıştır.

MİNİATÜRK’ÜN ÖZELLİKLERİ

60,000 metrekarelik alan üzerine kurulu bir küçülmüş ülkedir. Kendi aracınızla girebilmeniz için 500 araçlık otoparkı ve eğlenceli vakit geçirirken yorulduğunuzda soluklanabilmeniz için kafeteryaları mevcuttur. Yani her olasılığa karşı bir alternatifi bulunmaktadır. İster alışveriş ister çocuğunuz için oyun alanları aklınıza gelebilecek her türlü aktivite mevcuttur. Türkiye’yi gezmek isteyenler başlangıç noktası İstanbul olmalıdır. İstanbul’a gelenler ise başlangıç noktası kesinlikle Miniatürk olmalıdır. Kısa zamanda tüm ülkeyi gezmek ve gezerken eğlenceli vakit geçirmek bura da mümkün. Yurt dışından sadece burayı görmek için dahi akın akın gelen turistler bulunmaktadır. Hafta sonları gezip geri dönmek için burayı adres seçenler oldukça çoğalmaktadır. Türkiye’nin vedarı iftiharı diyebileceğimiz en iyi eserdir. Günlük olarak birçok yerli ve yabancı turiste kapılarını açmaktadır. Salgın nedeniyle çok biraz sessiz kalsa da eski kalabalık dönemlerine döneceğine inanıyoruz.

MİNİATÜRK’E NASIL GİDİLİR

Birçok iett hattı ile ulaşım mümkündür. Eğer dilerseniz sizler tek tuşla rezervasyon oluşturun biz ayağınıza kadar vip aracınızı getirelim. Tatilinizin tadını özel hissederek çıkarın. İstediğiniz saat ve yerden sizleri alıp dilediğiniz konuma bırakmakla yükümlüyüz. Web sitemizden yapacağınız her transfer rezervasyonu sizlerin en iyi yolculuğu yapabilmesi için bizlere ulaştırılır. İstanbul’un en kötü yanı olan trafikte otobüsle ya da taksiyle gitmek yerine konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz. Tatiliniz kontrolü gibi yolculuklarınızın da kontrolü sizlerin elinde. Eğer kontrol etmeyi seviyorsanız Vipupp tam size göre. Siz rotanızı seçin bizler en konforlu şekilde sizi seçtiğiniz konuma götürelim.